Kurs do obsługi parków linowych (na instruktora i ratownika parku linowego)

Najbliższy termin szkolenia: 2-3 czerwiec 2020

Nasze szkolenie wyposaża kompleksowo we wszystkie umiejętności jakie powinien posiadać instruktor (osoba, która szkoli klientów jak należy korzystać z parku linowego oraz nadzorująca ich podczas pokonywania przeszkód) i ratownik parku linowego (który dociera do klienta i opuszcza go na ziemię z przeszkody lub podestu w razie zaistnienia takiej potrzeby). Zarówno instruktor jak i ratownik parku linowego powinni dodatkowo znać zasady przeglądów i utrzymania parku oraz znajdującego się tam sprzętu, a także prowadzić w prawidłowy sposób odpowiednią dokumentację.

W uzasadnionych przypadkach, np. kiedy właściciel parku linowego chciałby przeszkolić część kadry tylko w zakresie umiejętności instruktora parku, oferujemy skrócone szkolenie pomijające zagadnienia związane z pracą ratownika parku linowego. Istnieje również możliwość przeszkolenia w zakresie obsługi sztucznych ścian wspinaczkowych, które znajdują się w niektórych parkach linowych.

 

Czas trwania: 2 dni.

Warunki uczestnictwa: Ukończone 18 lat lub za zgodą rodziców po ukończeniu 16 roku życia.

Cena kursu: 650 zł/osobę przy grupie 3-6 osób

przy mniejszej lub większej ilości osób, lub w przypadku kursów prowadzonych w preferowanych przez Was miejscach (szkolimy na terenie całego kraju), ceny do indywidualnego ustalenia.

Po pozytywnym zaliczeniu egzaminu końcowego wydajemy zaświadczenie o ukończeniu kursu do obsługi parków linowych (na instruktora i ratownika parku linowego) na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. poz. 1632).

 

 

Program kursu obejmuje przede wszystkim:

1. Przepisy związane z budową oraz eksploatacją parków linowych.

2. Podstawowe elementy parków linowych oraz różne rodzaje asekuracji.

3. Przykładowy regulamin parku linowego oraz rozpoznawanie klientów i zachowań stwarzających zagrożenie wypadkiem. Zasady prewencyjnego interweniowania w takich sytuacjach.

4. Obsługa techniczna parku (w tym przygotowanie i kontrola przed otwarciem oraz konserwacja), a także uprawnienia operatora parku linowego i jego obowiązki.

5. Podstawowe informacje na temat alpinistycznego sprzętu używanego na parkach linowych - konstrukcja, parametry wytrzymałościowe, zasady prawidłowego użytkowania, bieżącej kontroli, konserwacji oraz przechowywania.

6. Zasady wiązania węzłów i nauka podstawowych węzłów.

7. Zasady budowy stanowisk (na palach/drzewach oraz linach stalowych) oraz asekuracja na stanowiskach.

8. Zjazd i wychodzenie po linie.

9. Obsługa klientów indywidualnych oraz grupowych (w tym nauka prawidłowo prowadzonego szkolenia przed rozpoczęciem pokonywania przeszkód oraz kontroli użytkowników).

10. Dotarcie do klienta oraz opuszczenie go na ziemię z przeszkody lub podestu.

 

Osobom prowadzącym zajęcia z wykorzystaniem stacjonarnych i okazjonalnych parków linowych, a także sztucznych i naturalnych ścian wspinaczkowych na obozach, imprezach integracyjnych i różnych innych eventach, oferujemy uzyskanie uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej o specjalności alpinistyczne techniki linowe.

 

W celu zapisania się na kurs, pojawienia się pytań, bądź potrzeby przygotowania niestandardowej oferty, zapraszamy do kontaktu:

tel.: +48 602 730 213

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej na temat rekrutacji, organizacji naszych kursów oraz kryteriów, jakie należy spełnić żeby otrzymać zaświadczenie, znaleźć można w regulaminie rekrutacji oraz regulaminie kursów i szkoleń.

 

Szkolenia prowadzimy na specjalnie dostosowanych do tego celu obiektach w Tychach, Ustroniu, Wiśle i Międzybrodziu Żywieckim, a także w zależności od preferencji osób zamawiających szkolenie, w dowolnie wybranym miejscu na terenie całego kraju (np. park linowy w dogodnej dla osób zamawiających szkolenie lokalizacji). Doradzamy w zakupie alpinistycznego sprzętu oraz wykonujemy jego okresowe przeglądy a także przeprowadzamy przeglądy parków linowych.

 

 

POWRÓT

GOU-TEC Jarosław Gutek
tel: 600 212 353
e-mail: jarek@gou-tec.pl

TDMA Mateusz Gutek
tel: 602 730 213
e-mail: mateusz@tdma.pl

(c) 2014 Gou-Tec & TDMA. All Rights Reserved. | Polityka Cookies