Kurs na instruktora snowboardu

Strona główna 9 Kurs na instruktora snowboardu

Najbliższy termin:

styczeń 2023 w zależności od ilości osób zainteresowanych/warunków śniegowych i ograniczeń

Infrastruktura na stokach wciąż się rozwija a świadomość ludzi jest na coraz wyższym poziomie. Nic więc dziwnego, że jest duże zapotrzebowanie na Instruktorów jazdy na nartach i snowboardzie i to nie tylko na początkującym poziomie. Coraz więcej ludzi chce doskonalić swoją technikę jazdy, nie mówiąc już o spróbowaniu freestyle’u czy freeride’u.

W czasach kiedy deska snowboardowa była w Stanach Zjednoczonych najczęściej kupowanym prezentem na święta Bożego Narodzenia, wydawało się że za jakiś czas narciarstwo przestanie w ogóle istnieć, a dzieci patrząc na zdjęcia z przeszłości będą pytać: „Babciu, czemu przecięłaś swój snowboard na pół i jeździłaś na nim w tak dziwny sposób?”. Zdecydowana większość młodych ludzi rozpoczynających swoją przygodę ze sportami zimowymi, sięga właśnie po snowboard.

Żeby być dobrym instruktorem nie wystarczy dobrze jeździć. Trzeba wiedzieć czego i w jakiej kolejności uczyć oraz co równie ważne, w jaki sposób to robić. Właściwe podejście do kursanta, dostosowane do jego wieku, poziomu zainteresowań, charakteru i oczekiwań, jest wizytówką najlepszych Instruktorów. Nasz kurs przygotuje Cię do pracy Instruktora Snowboardu w tych wszystkich aspektach. Naszą kadrę szkoleniową stanowią instruktorzy i trenerzy z bardzo bogatym doświadczeniem szkoleniowym oraz zawodniczym. Bogaty program szkolenia uzupełniamy w praktyki instruktorskie. Szkolimy za pomocą metody videoanaliz, najskuteczniejszej metody stosowanej w nauczaniu techniki ruchu.

Struktura i program kursu

Kurs składa się z dwóch części – ogólnej (55 godzin), jednakowej dla wszystkich dyscyplin oraz specjalistycznej (100 godzin), zawierającej teorię i praktykę z zakresu Snowboardu.

Część ogólna składa się z e-learningu oraz ciekawych warsztatów.  Zajęcia wchodzące w skład tej części to anatomia ogólna i podstawy kształcenia ruchowego, fizjologia człowieka, psychologii sportu, opieka nad poszkodowanym oraz teoria i metodyka rekreacji.

Część specjalistyczna realizowana jest w Szczyrku, Wiśle i Istebnej (w przypadku braku warunków śniegowych miejsce może ulec zmianie).

Ramowy program części specjalistycznej

 1. Charakterystyka dyscypliny oraz krótki rys historyczny.
 2. Sprzęt snowboardowy – konstrukcja, zasady doboru i konserwacji.
 3. Zasady rozgrzewki snowboardowej oraz rozciągania.
 4. Gry i zabawy stosowane w nauczaniu snowboardu.
 5. Bezpieczeństwo na zajęciach i zagrożenia związane z uprawianiem snowboardingu.
 6. Ćwiczenia ukierunkowane i specjalistyczne.
 7. Oswajanie ze sprzętem i środowiskiem.
 8. Technika i metodyka nauczania ewolucji ślizgowych.
 9. Jazda wyciągiem.
 10. Technika i metodyka nauczania ewolucji ciętych.
 11. Jazda tyłem i z jedną nogą odpiętą.
 12. Zasady pracy z ludźmi w różnym wieku, na różnych poziomach zaawansowania i o różnych oczekiwaniach.
 13. Organizacja zajęć indywidualnych i grupowych.
 14. Konkurencje snowboardowe i zasady organizowania zawodów w ich zakresie.
 15. Podstawy freestyle’u.
 16. Podstawy freeride’u.
 17. Lawiny.
 18. Samodzielne prowadzenie zajęć oraz bieżąca analiza nagrań.

 

Kwalifikacje

Po pozytywnym zaliczeniu egzaminu wydajemy zaświadczenie potwierdzające posiadanie kompetencji zawodowych IRR o specjalności Snowboard oraz plastikową legitymację (na wniosek osoby która ukończyła kurs, koszt 35 zł – przy odbiorze osobistym, 45 zł – w przypadku wysyłku), upoważniające do prowadzenia zajęć nauczających i doskonalących technikę jazdy na Snowboardzie.

Kusy na IRR prowadzimy w oparciu o art. 117 Prawa Oświaty (Dz.U. 2019 poz. 1148) oraz rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. 2019 poz. 652) oraz Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 7 sierpnia 2014 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz jej stosowania (Dz.U. 2014 poz. 1145).

Warunki uczestnictwa:

 • ukończona szkoła średnia
 • umiejętność prawidłowej technicznie jazdy na snowboardzie

Cena kursu:

Całkowity koszt: 2600 zł

Zawiera: zajęcia z części ogólnej w formie e-learningu oraz ciekawych warsztatów, 10 dni zajęć praktycznych, materiały szkoleniowe oraz egzamin teoretyczny i praktyczny.

Część ogólna składa się z e-learningu oraz ciekawych warsztatów.  Zajęcia wchodzące w skład tej części to anatomia ogólna i podstawy kształcenia ruchowego, fizjologia człowieka, psychologii sportu, opieka nad poszkodowanym oraz teoria i metodyka rekreacji. Część specjalistyczna realizowana jest na stokach w Wiśle oraz Istebnej.

Dodatkowe koszty: skipass, dojazdy oraz ewentualny nocleg i wyżywienie.

Zapisy

W celu zapisania się na kurs, pojawienia się pytań, bądź potrzeby przygotowania niestandardowej oferty, zapraszamy do kontaktu:

tel.: +48 602 730 213 lub biuro@polskaszkolaalpinizmu.pl

Więcej na temat rekrutacji, organizacji naszych kursów oraz kryteriów, jakie należy spełnić żeby otrzymać zaświadczenie, znaleźć można w regulaminie rekrutacji oraz regulaminie kursów i szkoleń.

Poznaj nas lepiej

Kadra

Kadra

Referencje

Materiały szkoleniowe

Statut