Kurs na instruktora snowboardu

Strona główna 9 Kurs na instruktora snowboardu

Najbliższy termin:

styczeń 2023 w zależności od ilości osób zainteresowanych/warunków śniegowych i ograniczeń

Infrastruktura na stokach wciąż się rozwija a świadomość ludzi jest na coraz wyższym poziomie. Nic więc dziwnego, że jest duże zapotrzebowanie na Instruktorów jazdy na nartach i snowboardzie i to nie tylko na początkującym poziomie. Coraz więcej ludzi chce doskonalić swoją technikę jazdy, nie mówiąc już o spróbowaniu freestyle’u czy freeride’u.

W czasach kiedy deska snowboardowa była w Stanach Zjednoczonych najczęściej kupowanym prezentem na święta Bożego Narodzenia, wydawało się że za jakiś czas narciarstwo przestanie w ogóle istnieć, a dzieci patrząc na zdjęcia z przeszłości będą pytać: „Babciu, czemu przecięłaś swój snowboard na pół i jeździłaś na nim w tak dziwny sposób?”. Zdecydowana większość młodych ludzi rozpoczynających swoją przygodę ze sportami zimowymi, sięga właśnie po snowboard.

Żeby być dobrym instruktorem nie wystarczy dobrze jeździć. Trzeba wiedzieć czego i w jakiej kolejności uczyć oraz co równie ważne, w jaki sposób to robić. Właściwe podejście do kursanta, dostosowane do jego wieku, poziomu zainteresowań, charakteru i oczekiwań, jest wizytówką najlepszych Instruktorów. Nasz kurs przygotuje Cię do pracy Instruktora Snowboardu w tych wszystkich aspektach. Naszą kadrę szkoleniową stanowią instruktorzy i trenerzy z bardzo bogatym doświadczeniem szkoleniowym oraz zawodniczym. Bogaty program szkolenia uzupełniamy w praktyki instruktorskie. Szkolimy za pomocą metody videoanaliz, najskuteczniejszej metody stosowanej w nauczaniu techniki ruchu.

Struktura i program kursu

Kurs składa się z dwóch części – ogólnej (55 godzin), jednakowej dla wszystkich dyscyplin oraz specjalistycznej (100 godzin), zawierającej teorię i praktykę z zakresu Snowboardu.

Część specjalistyczna realizowana jest w Szczyrku, Wiśle i Istebnej (w przypadku braku warunków śniegowych miejsce może ulec zmianie).

Ramowy program części specjalistycznej

1. Charakterystyka dyscypliny oraz krótki rys historyczny.
  2. Sprzęt snowboardowy – konstrukcja, zasady doboru i konserwacji.
  3. Zasady rozgrzewki snowboardowej oraz rozciągania.
  4. Gry i zabawy stosowane w nauczaniu snowboardu.
  5. Bezpieczeństwo na zajęciach i zagrożenia związane z uprawianiem snowboardingu.
  6. Ćwiczenia ukierunkowane i specjalistyczne.
  7. Oswajanie ze sprzętem i środowiskiem.
  8. Technika i metodyka nauczania ewolucji ślizgowych.
  9. Jazda wyciągiem.
  10. Technika i metodyka nauczania ewolucji ciętych.
  11. Jazda tyłem i z jedną nogą odpiętą.
  12. Zasady pracy z ludźmi w różnym wieku, na różnych poziomach zaawansowania i o różnych oczekiwaniach.
  13. Organizacja zajęć indywidualnych i grupowych.
  14. Konkurencje snowboardowe i zasady organizowania zawodów w ich zakresie.
  15. Podstawy freestyle’u.
  16. Podstawy freeride’u.
  17. Lawiny.
  18. Samodzielne prowadzenie zajęć oraz bieżąca analiza nagrań.

Kwalifikacje

Po pozytywnym zaliczeniu egzaminu wydajemy zaświadczenie potwierdzające posiadanie kompetencji zawodowych IRR o specjalności Snowboard oraz plastikową legitymację (na wniosek osoby która ukończyła kurs, koszt 35 zł – przy odbiorze osobistym, 45 zł – w przypadku wysyłku), upoważniające do prowadzenia zajęć nauczających i doskonalących technikę jazdy na Snowboardzie.

Kusy na IRR prowadzimy w oparciu o art. 117 Prawa Oświaty (Dz.U. 2019 poz. 1148) oraz rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. 2019 poz. 652) oraz Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 7 sierpnia 2014 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz jej stosowania (Dz.U. 2014 poz. 1145).

Warunki uczestnictwa:

• ukończona szkoła średnia
  • umiejętność prawidłowej technicznie jazdy na snowboardzie

Cena kursu:

Całkowity koszt: 2600 zł

Zawiera: zajęcia z części ogólnej w formie e-learningu oraz ciekawych warsztatów, 10 dni zajęć praktycznych, materiały szkoleniowe oraz egzamin teoretyczny i praktyczny.

Część ogólna składa się z e-learningu oraz ciekawych warsztatów.  Zajęcia wchodzące w skład tej części to anatomia ogólna i podstawy kształcenia ruchowego, fizjologia człowieka, psychologii sportu, opieka nad poszkodowanym oraz teoria i metodyka rekreacji. Część specjalistyczna realizowana jest na stokach w Wiśle oraz Istebnej.

Dodatkowe koszty: skipass, dojazdy oraz ewentualny nocleg i wyżywienie.