Szkolenia skiturowe

Strona główna 9 Szkolenia skiturowe

17-18 lutego 2024

Kurs skiturowy dla początkujących

W poniższej ofercie Polskiej Szkoły Alpinizmu znajduje się profesjonalny kurs skiturowy dla początkujących miłośników tej odmiany narciarstwa. Zajęcia praktyczne odbywają się na terenie Tatr lub Beskidów. Pociąga Cię skitour (skitouring)? Chcesz rozpocząć swoją przygodę z tą formę sportu i rekreacji, robiąc to bezpiecznie? W takim razie zapraszamy do odbycia szkolenia z podstaw poruszania się na nartach. Uczymy techniki jazdy, omawiamy metody planowania trasy i oceny ryzyka lawinowego oraz podstawy szukania i ratowania osób zasypanych w lawinie. Zapraszamy do kontaktu!

Narciarstwo skiturowe w Tatrach – istota i specyfika

Ta forma aktywności fizycznej polega na przemieszczanie się na nartach po terenach górskich, gdzie nie występują odpowiednio przygotowane trasy. Narciarstwo skiturowe to stosunkowo młoda dyscyplina sportowo-rekreacyjna, która jednak z roku na rok zyskuje na popularności. Skitouring wymaga zaopatrzenia się m.in. w:

• specjalne narty tzw. skitury, wyposażone w lekkie wiązania umożliwiające podchodzenie i zjeżdżanie,
  • kije teleskopowe z regulacją długości,
  • dobrze dobrane buty, kask, gogle,
  • lawinowe ABC, które omawiamy na szkoleniu.

Obozy skiturowe w Tatrach

W Tatrach i innych polskich górach trasy skitourowe dla początkujących i zaawansowanych pasjonatów tego narciarstwa turystycznego pozwalają na poruszanie się z dala od zatłoczonych stoków i podziwianie pięknych widoków. Jak rozpocząć swoją przygodę z tym sportem? Najlepiej z doświadczonym instruktorem podczas profesjonalnych kursów, szkoleń i obozów organizowanych przez Polską Szkołę Alpinizmu.

Szkolenie skiturowe – dla kogo?

Organizowana przez nas szkolenia skiturowe przeznaczone są dla początkujących w narciarstwie turystycznym.

Cel szkolenia skiturowego

Prezentowany kurs narciarstwa turystycznego ma na celu wyszkolenie w stopniu podstawowym umiejętności:

• jazdy na nartach w różnych rodzajach śniegu i w różnych formacjach terenowych (nachylenie stoków nie przekroczy 30 stopni);
  • planowania bezpiecznej wycieczki
  • wyboru bezpiecznej drogi podejścia i zjazdu na nartach w terenie (poza trasą przygotowaną);
  • oceny zagrożenia lawinowego;
  • ratowania zasypanych w lawinie.

Wszystkie góry włączając w to  Tatry to idealne miejsce dla początkujących adeptów skitouringu. Ciekawe trasy, malownicze widoki oraz dobra baza noclegowa – to wszystko otrzymasz w ramach naszego kursu skiturowego!

Kurs skiturowy – forma zajęć

Organizowany przez naszych pracowników kurs składa się z wykładów, zajęć praktycznych i wycieczek narciarskich. W jego trakcie kursanci dowiedzą się jak powinny wyglądać skitury w Tatrach dla początkujących, aby jazda na nartach była bezpieczna i dawała wiele radości.

Obozy skiturowe – gdzie i kiedy?

Teren: Beskidy lub Tatry

Noclegi: w schroniskach

Czas: do 6 dni – weekendowo lub w jednym ciągu

Warunki uczestnictwa w kursie skiturowym

• umiejętność jazdy na nartach
  • uczestnicy biorą udział w szkoleniu na własną odpowiedzialność oraz pokrywają koszty ubezpieczenia.

Termin i koszt kursu – zależy od miejsca i ilości uczestników.

tel.: +48 600 212 353 lub jarek@gou-tec.pl