Kurs wspinaczki na sztucznej ścianie

Strona główna 9 Kurs wspinaczki na sztucznej ścianie

Najbliższe terminy:

  • 22-23 marca 2024 (590zł/osoba)
  • 27-28 lipca 2024 (590zł/osoba)
  • 29-30 listopada 2024 (590zł/osoba)

Jeżeli zamiast kursu na sztucznej ścianie, szukasz informacji na temat kursu na operatora sztucznej ściany, przejdź proszę do odpowiedniej zakładki.

Kurs na sztucznej ścianie, to propozycja idealna dla osób, które zaczynają swoją przygodę ze wspinaczką. Ścianki wspinaczkowe to najbezpieczniejsze i najlepsze miejsce do nauki wszystkich niezbędnych umiejętności, które później przenieść można w skały. Kurs ten dedykowany jest nie tylko osobom początkującym – bardziej doświadczeni wspinacze nauczą się na nim jak bezpiecznie i efektywnie wspinać się z dolną asekuracją, latać i wyłapywać loty oraz poznają podstawy techniki wspinania.

Warunki uczestnictwa: Ukończone 18 lat lub za zgodą rodziców po ukończeniu 16 roku życia.

Cena kursu: 590 zł/osoba (w przypadku ogłoszonych na górze strony terminów szkoleń, odbywających się w CW Primaroca)

w przypadku kursów dla zorganizowanych grup, a tym bardziej w preferowanych przez Was miejscach (szkolimy na terenie całego kraju), ceny do indywidualnego ustalenia.

Czas trwania: 16h (dzielone na dwa dni)

 

 

Ramowy program kursu:

  1. Zapoznanie ze sztuczną ścianą (budowa ściany, rozmieszczenie i wytrzymałość punktów asekuracyjnych, stanowiska); zasady bezpieczeństwa; krótka historia wspinaczki.
  2. Podstawowe informacje o sprzęcie (najważniejsze parametry, oznaczenia atestów, zastosowanie, prawidłowe użycie, na co zwracać uwagę, sprawdzanie stanu i kiedy wymienić na nowy): liny, repsznury i taśmy; uprzęże biodrowe; karabinki; ekspresy; przyrządy asekuracyjne; buty i akcesoria: magnezja, woreczek.
  3. Rozgrzewka wspinaczkowa.
  4. Zasady asekuracji: asekuracja górna (ubieranie uprzęży, wiązanie się liną, wpinanie liny w przyrząd asekuracyjny, wzajemna kontrola przed rozpoczęciem wspinaczki, obsługa przyrządu, komendy wspinaczkowe, opuszczanie na ziemię); asekuracja dolna (technika robienia wpinek, prowadzenie liny, podawanie liny do wpinki, nauka odpadnięć i wyłapywania lotów, właściwa postawa asekurującego, uwalnianie się z agrafki); podtrzymywanie bulderującego (spotting).
  5. Węzły i ich zastosowanie: ósemka pojedyncza, ósemka powrotna, podwójna ósemka, kluczka, stoper. Zwijanie liny.
  6. Technika wspinania: wykorzystanie chwytów i stopni; ustawienia ciała: pozycja frontalna i boczna; wspinaczka statyczna i dynamiczna; poruszanie się w terenie przewieszonym.
  7. Rozciąganie i trening wyrównawczy.
  8. Zasady uprawiania wspinaczki w Polsce, system szkolenia.

 

 

Po pozytywnym zaliczeniu szkolenia wydajemy zaświadczenie o ukończeniu kursu na sztucznej ścianie. Poniżej zestawienie wybranych, wartościowych oraz bogato ilustrowanych materiałów szkoleniowych, które udostępniamy po zapisaniu się na kurs:

  • O sztucznych ścianach wspinaczkowych, rodzajach asekuracji i wielu innych aspektach związanych  ze wspinaczką halowa
  • Najciekawsze sztuczne obiekty wspinaczkowe w Polsce
  • Szczegółowo o wspinaczce na wędkę – prawidłowa technika wykonania oraz typowe błędy
  • Krótkie filmy szkoleniowe dotyczące wspinaczki na wędkę oraz wspinaczki z dolną asekuracją
  • Podstawowe i ponadpodstawowe węzły używane we wspinaczce
  • O sprzęcie wspinaczkowym (liny, uprzęże, karabinki, taśmy, ekspresy, przyrządy asekuracyjne, buty wspinaczkowe oraz akcesoria)
  • Bardzo obszerna prezentacja o technice wspinania, zawierająca wiadomości nt. makro- i mikro rzeźby ściany, ogólne zasady jak wspinać się prawidłowo technicznie, różne technik wspinaczkowych, a także wiele przydatnych ćwiczeń
  • Filmy prezentujące różne techniki oraz ćwiczenia
  • Najtrudniejsze drogi i buldery na świecie, najtrudniejsze drogi w Polsce oraz porównanie skal wspinaczkowych
  • Historia wspinaczki
  • Konkurencje sportowe we wspinaczce
  • System szkolenia wspinaczkowego w Polsce
  • Ćwiczenia rozciągające dla wspinaczy
  • Najczęstsze kontuzje wspinaczkowe i ich zapobieganie
  • Podstawowe informacje nt. rozgrzewki wspinaczkowej oraz baza przykładowych ćwiczeń

 

Dodatkowo, po ukończonym kursie dodajemy do tego film instruktażowy, jak efektywnie prowadzić ciekawe, pożyteczne i „nowoczesne” rozgrzewki, a także nagranie wykładu dotyczącego najpopularniejszych form wspinaczki oraz różnych rodzajów asekuracji :)

Zapisy

W celu zapisania się na kurs, pojawienia się pytań, bądź potrzeby przygotowania niestandardowej oferty, zapraszamy do kontaktu:

tel.: +48 602 730 213 lub biuro@polskaszkolaalpinizmu.pl

Więcej na temat rekrutacji, organizacji naszych kursów oraz kryteriów, jakie należy spełnić żeby otrzymać zaświadczenie, znaleźć można w regulaminie rekrutacji oraz regulaminie kursów i szkoleń.

Poznaj nas lepiej

Kadra

Kadra

Referencje

Materiały szkoleniowe

Statut