Szkolenie do prac na wysokości w dostępie budowlanym

Najbliższe terminy:

19 luty 2019 dostęp budowlany poziom podstawowy

19-20 luty 2019 dostęp budowlany poziom rozszerzony

19-20 luty 2019 dostęp budowlany z elementami dostępu linowego

27 maj 2019 dostęp budowlany podstawowy

dodatkowo w każdym miesiącu odbywa się 1-8 szkoleń, których termin ustalamy indywidualnie z zainteresowanymi osobami i nie zawsze zdążymy umieścić informację na stronie, dlatego w celu uzyskania szczegółów o najbliższych terminach, prosimy o kontakt telefoniczny +48 602 730 213.

Jesteśmy zarejestrowani w Bazie Usług Rozwojowych (BUR) oraz w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych (RIS), dlatego przy spełnieniu odpowiednich wymogów osoby zgłaszającej się na szkolenie, może ono kosztować tylko 20% wyjściowej ceny, lub być całkowicie bezpłatne!

 

Prace na wysokości w dostępie budowlanym wykonywane są na:

 • rusztowaniach, drabinach, klamrach,
 • słupach, masztach, konstrukcjach wieżowych, kominach,
 • konstrukcjach budowlanych bez stropów,
 • dachach płaskich i stromych,
 • galeriach, pomostach, podestach i tym podobnych podwyższeniach.

 

Sprzęt alpinistyczny wykorzystywany w tych rodzajach prac służy do asekuracji podczas dostępu do stanowiska pracy, ale też do ochrony przed upadkiem z wysokości w trakcie wykonywania pracy i do stabilizacji pozycji roboczej przez podparcie czy podwieszenie.

 

 

Proponujemy dwa rodzaje szkoleń do prac na wysokości w dostępie budowlanym:

1-dniowe budowlane - podstawowe - do typowych prac w dostępie budowlanym. Cena: 300 zł (zwolnione z VAT) za osobę w przypadku grupy 3-6 osób. W przypadku mniejszej lub większej ilości kursantów cena do indywidualnego ustalenia.

2-dniowe budowlane - rozszerzone - do prac w nietypowych warunkach, rozszerzone o zaawansowane kwestie dotyczące autoratownictwa. Rozszerzone szkolenie jest odpowiednim wyborem również dla osób kierujących/nadzorujących pracami w dostępie budowlanym. Cena: 600 zł (zwolnione z VAT) za osobę w przypadku grupy 3-6 osób. W przypadku mniejszej lub większej ilości kursantów cena do indywidualnego ustalenia.

Warunki uczestnictwa: brak przeciwwskazań zdrowotnych do prac na wysokości powyżej 3 metrów.

 

Program szkoleń budowlanych obejmuje przede wszystkim:

 • organizację i przepisy prawne dotyczące prac na wysokości,
 • charakterystykę pracy na wysokości oraz wiążące się z nią zagrożenia,
 • przyczyny typowych wypadków i ich profilaktyka
 • prawa i obowiązki pracowników w zakresie bhp oraz odpowiedzialność za naruszenie przepisów,
 • rodzaje prac na wysokości,
 • środki ochrony indywidualnej (SOI) przed upadkiem z wysokości oraz zasady ich doboru, użytkowania a także kontroli bieżącej i okresowej,
 • punkty asekuracyjne i stanowiska - rodzaje oraz zasady ich budowy ze szczególnym uwzględnieniem różnych warunków przemysłowych,
 • ogólne zasady postępowania podczas wykonywania prac na wysokości, organizacja w miejscu pracy, ocena ryzyka oraz plany awaryjne,
 • zasady wiązania węzłów i nauka podstawowych węzłów używanych podczas prac na wysokości,
 • oraz podstawowe zasady autoratownictwa.

 

 

Szkolenia prowadzimy na specjalnie dostosowanych do tego celu obiektach w Chorzowie, Bielsku-Białej i Szczyrku, a także w zależności od preferencji firmy zamawiającej szkolenie, w dowolnie wybranym miejscu umożliwiającym przeprowadzenie szkolenia na terenie całego kraju (siedziba firmy/zakład pracy/obiekt w dogodnej dla firmy zamawiającej szkolenie lokalizacji). Doradzamy również w zakupie alpinistycznego sprzętu do prac na wysokości oraz wykonujemy jego okresowe przeglądy. Szkolimy zarówno osoby indywidualne jak i mniejsze oraz większe firmy, a także możemy dostosować program szkolenia do specjalnym wymagań lub specyficznych warunków pracy (szkolenie dla pracowników odśnieżających dachy, osób kierujących/nadzorujących prace na wysokości, itp.).

Po ukończeniu szkolenia i pozytywnym zaliczeniu egzaminu końcowego wydajemy zaświadczenie na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. poz. 1632). Na życzenie, wydajemy również skróconą wersję zaświadczenia (koszt 5 zł) o formacie zbliżonym do wielkości dowodu osobistego, żeby absolwent kursu mógł mieć je cały czas przy sobie. Zaświadczenie ważne jest 3 lata, a przedłużenie jego ważności następuje poprzez udział w jednodniowym kursie przypominającym, które pozwala być na bieżąco odnośnie przepisów i specjalistycznych technik używanych w poszczególnych sposobach dostępu. W trakcie każdego z organizowanych przez nas kursów, udostępniamy multimedialne materiały szkoleniowe pomocne w wielu aspektach prac na wysokości.

W celu zapisania się na kurs, pojawienia się pytań, bądź potrzeby przygotowania niestandardowej oferty, zapraszamy do kontaktu:

tel.: +48 602 730 213

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej na temat rekrutacji, organizacji naszych kursów oraz kryteriów, jakie należy spełnić żeby otrzymać zaświadczenie, znaleźć można w regulaminie rekrutacji oraz regulaminie kursów i szkoleń.

 

 

Pliki do pobrania:

POWRÓT

- karty zgłoszenia
- wniosek o wydanie leg.
- inf. o kursach

GOU-TEC Jarosław Gutek
tel: 600 212 353
e-mail: jarek@gou-tec.pl

TDMA Mateusz Gutek
tel: 602 730 213
e-mail: mateusz@tdma.pl

(c) 2014 Gou-Tec & TDMA. All Rights Reserved. | Polityka Cookies