Szkolenie do prac na wysokości w dostępie linowym

Najbliższe terminy:

dostęp budowlany z elementami dostępu linowego 22-23.06.2020

dostęp linowy poziom podstawowy 22-24.06.2020

dostęp linowy poziom rozszerzony 22-26.06.2020

dostęp budowlany z elementami dostępu linowego 4-5.07.2020

dostęp linowy poziom podstawowy 4-6.07.2020

dostęp budowlany z elementami dostępu linowego 22-23.07.2020

dostęp linowy poziom podstawowy 22-24.07.2020

dodatkowo w każdym miesiącu odbywa się 1-8 szkoleń, których termin ustalamy indywidualnie z zainteresowanymi osobami i nie zawsze zdążymy umieścić informację na stronie, dlatego w celu uzyskania szczegółów o najbliższych terminach, prosimy o kontakt telefoniczny +48 602 730 213.

 

Dostęp linowy to wykorzystanie lin oraz sprzętu do ustalania pozycji pracownika. Wymagają ona specjalistycznego wyszkolenia oraz szerokiej wiedzy i sprawności fizycznej. Używa się takiego dostępu wszędzie tam, gdzie wykorzystanie rusztowań oraz mobilnych platform roboczych jest niemożliwe, obarczone większym ryzykiem lub nieuzasadnione ekonomicznie.

 

 

Proponujemy dwa rodzaje szkoleń do prac na wysokości w dostępie linowym:

2-dniowe do prac na wysokości w dostępie budowlanym z elementami dostępu linowego - do prac na wysokości w dostępie budowlanym, w których dostęp linowy wykorzystywany jest w celu zwiększenia wygody czy bezpieczeństwa pracy, jak np. praca na skośnych dachach. Cena: 650 zł (zwolnione z VAT) za osobę w przypadku grupy 3-6 osób. W przypadku mniejszej lub większej ilości kursantów cena do indywidualnego ustalenia.

3-dniowe linowe - podstawowe - do wykonywania prostych prac na wysokości z użyciem lin, np. podczas zjazdu na krótkich odcinkach. Cena: 900 zł (zwolnione z VAT) za osobę w przypadku grupy 2-4 osób. W przypadku mniejszej lub większej ilości kursantów, cena do indywidualnego ustalenia.

5-dniowe linowe - rozszerzone - do wykonywania typowych prac na wysokości metodami alpinistycznymi. Cena: 1500 zł (zwolnione z VAT) za osobę w przypadku grupy 2-4 osób. W przypadku mniejszej lub większej ilości kursantów, cena do indywidualnego ustalenia.

Warunki uczestnictwa: brak przeciwwskazań zdrowotnych do prac na wysokości powyżej 3 metrów.

 

Program szkoleń linowych obejmuje przede wszystkim:

 • organizację i przepisy prawne dotyczące prac na wysokości,
 • charakterystykę pracy na wysokości oraz wiążące się z nią zagrożenia,
 • przyczyny typowych wypadków i ich profilaktyka
 • prawa i obowiązki pracowników w zakresie bhp oraz odpowiedzialność za naruszenie przepisów,
 • rodzaje prac na wysokości,
 • środki ochrony indywidualnej (SOI) przed upadkiem z wysokości oraz zasady ich doboru, użytkowania a także kontroli bieżącej i okresowej,
 • punkty asekuracyjne i stanowiska - rodzaje oraz zasady ich budowy ze szczególnym uwzględnieniem różnych warunków przemysłowych,
 • ogólne zasady postępowania podczas wykonywania prac na wysokości, organizacja w miejscu pracy, ocena ryzyka oraz plany awaryjne,
 • zasady wiązania węzłów i nauka podstawowych węzłów używanych podczas prac na wysokości,
 • zjazd i wychodzenie po linie oraz różne inne sposoby dostępu i asekuracji,
 • oraz podstawowe zasady autoratownictwa.

 

 

Szkolenia prowadzimy na specjalnie dostosowanych do tego celu, bardzo dobrze wyposażonych obiektach w Czechowicach-Dziedzicach, Chorzowie, Bielsku-Białej i Szczyrku, a także w zależności od preferencji firmy zamawiającej szkolenie, w dowolnie wybranym miejscu umożliwiającym przeprowadzenie szkolenia na terenie całego kraju (siedziba firmy/zakład pracy/obiekt w dogodnej dla firmy zamawiającej szkolenie lokalizacji). W przypadku braku warunków do przeprowadzenia szkolenia w siedzibie Zamawiającego, rozkładamy mobilną konstrukcję szkoleniową, dzięki której możemy przeprowadzić efektywnie większość szkoleń. Doradzamy również w zakupie alpinistycznego sprzętu (oferując bardzo atrakcyjne ceny) do prac na wysokości oraz wykonujemy jego okresowe przeglądy. Szkolimy zarówno osoby indywidualne jak i mniejsze oraz większe firmy, a także możemy dostosować program szkolenia do specjalnym wymagań lub specyficznych warunków pracy (szkolenie dla pracowników odśnieżających dachy, osób kierujących/nadzorujących prace na wysokości, itp.).

Umożliwiamy stały dostęp do materiałów szkoleniowych, które są cyklicznie aktualizowane.

Po ukończeniu szkolenia i pozytywnym zaliczeniu egzaminu końcowego wydajemy zaświadczenie na podstawie art. 117 Prawa Oświaty (Dz.U. 2019 poz. 1148) oraz rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. 2019 poz. 652). Na życzenie, wydajemy również skróconą wersję zaświadczenia (koszt 5 zł) o formacie zbliżonym do wielkości dowodu osobistego, żeby absolwent kursu mógł mieć je cały czas przy sobie.

Po ukończeniu naszego lub innych kursów, zachęcamy do corocznego uczestnictwa w jednodniowym szkoleniu okresowym, dzięki któremu nie tylko możliwe będzie zweryfikowanie posiadanych umiejętności, ale też nauka nowych, bezpiecznych i wygodnych sposobów wykonywania pracy. Konieczność uczestnictwa w corocznym szkoleniu okresowym wynika z § 15 rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z 27 lipca 2004 r. w sprawie szkolenia w dziedzinie bhp (Dz.U z 2004 r. nr 180, poz. 1860). Nie jest to tylko kwestia "papierologii" a zdrowego rozsądku. Mimo tego, że zaświadczena które wydajemy, nie mają ograniczonego terminu ważności, a z obowiązku posiadania szkoleń okresowych wywiązać można się na różne (byle zgodne z przepisami formy), zapraszamy do nas. Z jednej strony pojawia się nowy sprzęt i rozwija wiedza na temat bezpieczeństwa w pracach na wysokości, z drugiej każda praca stawia różne wymagania. Na corocznym szkoleniu "przypominającym" odpowiemy na Wasze wątpliwości i pokażemy jak najlepiej poradzić sobie w różnych napotkanych podczas pracy sytuacjach. Dodatkowo dokonamy okresowego przeglądu sprzętu w preferencyjnych cenach. Koszt jednodniowego szkolenia "przypominającego", to w zależności od ilości uczestników i rodzaju dostępu (budowlany czy linowy), 100-300 zł.

Jesteśmy zarejestrowani w Bazie Usług Rozwojowych (BUR) oraz w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych (RIS), dlatego przy spełnieniu odpowiednich wymogów osoby zgłaszającej się na szkolenie, może ono kosztować tylko 20% wyjściowej ceny, lub być całkowicie bezpłatne!

W celu zapisania się na kurs, pojawienia się pytań, bądź potrzeby przygotowania niestandardowej oferty, zapraszamy do kontaktu:

tel.: +48 602 730 213

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej na temat rekrutacji, organizacji naszych kursów oraz kryteriów, jakie należy spełnić żeby otrzymać zaświadczenie, znaleźć można w regulaminie rekrutacji oraz regulaminie kursów i szkoleń.

 

 

Pliki do pobrania:

POWRÓT

GOU-TEC Jarosław Gutek
tel: 600 212 353
e-mail: jarek@gou-tec.pl

TDMA Mateusz Gutek
tel: 602 730 213
e-mail: mateusz@tdma.pl

(c) 2014 Gou-Tec & TDMA. All Rights Reserved. | Polityka Cookies