Szkolenie do prac na wysokości w dostępie linowym

Najbliższy termin:

19-20 listopad 2018 - szkolenie do prac na wysokości w dostępie budowlanym z elementami dostępu linowego

19-21 listopad 2018 - szkolenie do prac na wysokości w dostępie linowym poziom podstawowy

Jesteśmy zarejestrowani w Bazie Usług Rozwojowych (BUR) oraz w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych (RIS), dlatego przy spełnieniu odpowiednich wymogów osoby zgłaszającej się na szkolenie, może ono kosztować tylko 20% wyjściowej ceny, lub być całkowicie bezpłatne!

 

Dostęp linowy to wykorzystanie lin oraz sprzętu do ustalania pozycji pracownika. Wymagają ona specjalistycznego wyszkolenia oraz szerokiej wiedzy i sprawności fizycznej. Używa się takiego dostępu wszędzie tam, gdzie wykorzystanie rusztowań oraz mobilnych platform roboczych jest niemożliwe, obarczone większym ryzykiem lub nieuzasadnione ekonomicznie.

 

 

Proponujemy dwa rodzaje szkoleń do prac na wysokości w dostępie linowym:

3-dniowe linowe - podstawowe - do wykonywania prostych prac na wysokości z użyciem lin, np. podczas zjazdu na krótkich odcinkach. Cena: 900 zł (zwolnione z VAT) za osobę w przypadku grupy 2-4 osób. W przypadku mniejszej lub większej ilości kursantów, cena do indywidualnego ustalenia.

5-dniowe linowe - rozszerzone - do wykonywania typowych prac na wysokości metodami alpinistycznymi. Cena: 1500 zł (zwolnione z VAT) za osobę w przypadku grupy 2-4 osób. W przypadku mniejszej lub większej ilości kursantów, cena do indywidualnego ustalenia.

Warunki uczestnictwa: brak przeciwwskazań zdrowotnych do prac na wysokości powyżej 3 metrów.

 

Program szkoleń linowych obejmuje przede wszystkim:

 • organizację i przepisy prawne dotyczące prac na wysokości,
 • charakterystykę pracy na wysokości oraz wiążące się z nią zagrożenia,
 • przyczyny typowych wypadków i ich profilaktyka
 • prawa i obowiązki pracowników w zakresie bhp oraz odpowiedzialność za naruszenie przepisów,
 • rodzaje prac na wysokości,
 • środki ochrony indywidualnej (SOI) przed upadkiem z wysokości oraz zasady ich doboru, użytkowania a także kontroli bieżącej i okresowej,
 • punkty asekuracyjne i stanowiska - rodzaje oraz zasady ich budowy ze szczególnym uwzględnieniem różnych warunków przemysłowych,
 • ogólne zasady postępowania podczas wykonywania prac na wysokości, organizacja w miejscu pracy, ocena ryzyka oraz plany awaryjne,
 • zasady wiązania węzłów i nauka podstawowych węzłów używanych podczas prac na wysokości,
 • zjazd i wychodzenie po linie oraz różne inne sposoby dostępu i asekuracji,
 • oraz podstawowe zasady autoratownictwa.

 

 

Szkolenia prowadzimy na specjalnie dostosowanych do tego celu obiektach w Chorzowie, Bielsku-Białej i Szczyrku, a także w zależności od preferencji firmy zamawiającej szkolenie, w dowolnie wybranym miejscu umożliwiającym przeprowadzenie szkolenia na terenie całego kraju (siedziba firmy/zakład pracy/obiekt w dogodnej dla firmy zamawiającej szkolenie lokalizacji). Doradzamy również w zakupie alpinistycznego sprzętu do prac na wysokości oraz wykonujemy jego okresowe przeglądy. Szkolimy zarówno osoby indywidualne jak i mniejsze oraz większe firmy, a także możemy dostosować program szkolenia do specjalnym wymagań lub specyficznych warunków pracy (szkolenie dla pracowników odśnieżających dachy, osób kierujących/nadzorujących prace na wysokości, itp.).

Po ukończeniu szkolenia i pozytywnym zaliczeniu egzaminu końcowego wydajemy zaświadczenie na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. poz. 1632). Na życzenie, wydajemy również skróconą wersję zaświadczenia (koszt 5 zł) o formacie zbliżonym do wielkości dowodu osobistego, żeby absolwent kursu mógł mieć je cały czas przy sobie. Zaświadczenie ważne jest 3 lata, a przedłużenie jego ważności następuje poprzez udział w jednodniowym kursie przypominającym, które pozwala być na bieżąco odnośnie przepisów i specjalistycznych technik używanych w poszczególnych sposobach dostępu. W trakcie każdego z organizowanych przez nas kursów, udostępniamy multimedialne materiały szkoleniowe pomocne w wielu aspektach prac na wysokości.

W celu zapisania się na kurs, pojawienia się pytań, bądź potrzeby przygotowania niestandardowej oferty, zapraszamy do kontaktu:

tel.: +48 602 730 213

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej na temat rekrutacji, organizacji naszych kursów oraz kryteriów, jakie należy spełnić żeby otrzymać zaświadczenie, znaleźć można w regulaminie rekrutacji oraz regulaminie kursów i szkoleń.

 

 

Pliki do pobrania:

POWRÓT- karty zgłoszenia
- wniosek o wydanie leg.
- inf. o kursach

GOU-TEC Jarosław Gutek
tel: 600 212 353
e-mail: jarek@gou-tec.pl

TDMA Mateusz Gutek
tel: 602 730 213
e-mail: mateusz@tdma.pl

(c) 2014 Gou-Tec & TDMA. All Rights Reserved. | Polityka Cookies