Kurs wspinaczki na sztucznej ścianie

Najbliższe terminy:

6-7 czerwiec 2020

 

Jest to propozycja idealna dla osób, które zaczynają swoją przygodę ze wspinaczką. ścianki wspinaczkowe to najbezpieczniejsze i najlepsze miejsce do nauki wszystkich niezbędnych umiejętności, które później przenieść można w skały. Kurs ten dedykowany jest nie tylko osobom początkującym - bardziej doświadczeni wspinacze nauczą się na nim jak bezpiecznie i efektywnie wspinać się z dolną asekuracją, latać i wyłapywać loty oraz poznają podstawy techniki wspinania.

Warunki uczestnictwa: Ukończone 18 lat lub za zgodą rodziców po ukończeniu 16 roku życia.

Cena kursu: 350 zł/osobę przy grupie 3-6 osób

przy mniejszej lub większej ilości osób, lub w przypadku kursów prowadzonych w preferowanych przez Was miejscach (szkolimy na terenie całego kraju), ceny do indywidualnego ustalenia.

Czas trwania: 16h (dzielone zazwyczaj na dwa dni)

 

 

Ramowy program kursu:

1. Zapoznanie ze sztuczną ścianą (budowa ściany, rozmieszczenie i wytrzymałość punktów asekuracyjnych, stanowiska); zasady bezpieczeństwa; krótka historia wspinaczki.

2. Podstawowe informacje o sprzęcie (najważniejsze parametry, oznaczenia atestów, zastosowanie, prawidłowe użycie, na co zwracać uwagę, sprawdzanie stanu i kiedy wymienić na nowy): liny, repsznury i taśmy; uprzęże biodrowe; karabinki; ekspresy; przyrządy asekuracyjne; buty i akcesoria: magnezja, woreczek.

3. Rozgrzewka wspinaczkowa.

4. Zasady asekuracji: asekuracja górna (ubieranie uprzęży, wiązanie się liną, wpinanie liny w przyrząd asekuracyjny, wzajemna kontrola przed rozpoczęciem wspinaczki, obsługa przyrządu, komendy wspinaczkowe, opuszczanie na ziemię); asekuracja dolna (technika robienia wpinek, prowadzenie liny, podawanie liny do wpinki, nauka odpadnięć i wyłapywania lotów, właściwa postawa asekurującego, uwalnianie się z agrafki); podtrzymywanie bulderującego (spotting).

5. Węzły i ich zastosowanie: ósemka pojedyncza, ósemka powrotna, podwójna ósemka, kluczka, stoper. Zwijanie liny.

6. Technika wspinania: wykorzystanie chwytów i stopni; ustawienia ciała: pozycja frontalna i boczna; wspinaczka statyczna i dynamiczna; poruszanie się w terenie przewieszonym.

7. Rozciąganie i trening wyrównawczy.

8. Zasady uprawiania wspinaczki w Polsce, system szkolenia.

 

 

Po pozytywnym zaliczeniu szkolenia wydajemy zaświadczenie o ukończeniu kursu na sztucznej ścianie.

 

W celu zapisania się na kurs, pojawienia się pytań, bądź potrzeby przygotowania niestandardowej oferty, zapraszamy do kontaktu:

tel.: +48 602 730 213

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej na temat rekrutacji, organizacji naszych kursów oraz kryteriów, jakie należy spełnić żeby otrzymać zaświadczenie, znaleźć można w regulaminie rekrutacji oraz regulaminie kursów i szkoleń.

 

Warto zobaczyć również:

 

 POWRÓT

GOU-TEC Jarosław Gutek
tel: 600 212 353
e-mail: jarek@gou-tec.pl

TDMA Mateusz Gutek
tel: 602 730 213
e-mail: mateusz@tdma.pl

(c) 2014 Gou-Tec & TDMA. All Rights Reserved. | Polityka Cookies