Ekstremalny obóz wspinaczkowo-jaskiniowy

Strona główna 9 Ekstremalny obóz wspinaczkowo-jaskiniowy

Wspinaczka to bardzo złożona dyscyplina. Chcąc rozwijać się w różnych jej odmianach, nie wystarczy zadbać o ogólną sprawność, czy podstawowe umiejętności posługiwania się sprzętem. Podczas 6ciu pełnych dni na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej rozwiniemy Twoje wspinaczkowe umiejętności na wielu polach – od podstawowych i zaawansowanych umiejętności posługiwania się sprzętem, przez różne techniki wspinaczkowe i ogólnie pojętą technikę wspinania, po taktykę wspinaczki OS i RP, a także wiele innych aspektów. Dzięki odpowiedniej ilość grup i instruktorów, nasz obóz jest odpowiednim wyborem zarówno dla początkujących czy średniozaawansowanych (zaawansowanych również) wspinaczy, jak i osób, które nie miały wcześniej styczności ze wspinaczką. Cele realizujemy za pomocą efektywnych, całodniowych zajęć praktycznych, a także licznych wieczornych prelekcji i projekcji filmów. Nasz obóz to przyjemne z pożytecznym – odpoczynek od tempa codziennego życia w przepięknym otoczeniu Jury Krakowsko-Częstochowskiej, połączony ze wspinaczkowym progresem oraz zdrową dawką adrenaliny – opcjonalnie, ale bezpłatnie, oferujemy również pokonywanie mostów linowych i zwiedzanie jaskiń. W przypadku zainteresowania zwiedzaniem jaskiń o rozwinięciu zarówno poziomym, jak i pionowym (wymagających użycia technik linowych), obóz zawiera również podstawowe szkolenie jaskiniowe.

Miejsce: Północna część Jury Krakowsko-Częstochowskiej Zapraszamy osoby dorosłe oraz młodzież z opiekunami

Najbliższy termin:

  • 29 lipca – 3 sierpnia 2024

 

 

W programie:

  • Dla średniozaawansowanych i zaawansowanych wspinaczy warsztaty dopasowane do poziomu umiejętności.
  • Dla początkujących szkolenie wspinaczkowe po drogach ubezpieczonych wg. programu Polskiego Związku Alpinizmu (sprzęt i jego prawidłowe użycie, nauka wiązania podstawowych węzłów i zasady prawidłowej asekuracji, podstawowe techniki wspinaczkowe, wspinaczka z górną i dolną asekuracją) oraz wspinaczka w różnych formacjach skalnych
  • Opcjonalnie (ale bez dodatkowej opłaty): szkolenie w zakresie jaskiniowych technik linowych (sprzęt, zjazdy i wychodzenie po linie, trawersy, pokonywanie zacisków) oraz eksploracja jaskiń
  • Most linowy i zjazd z 20to metrowej skały
  • Filmy i prelekcje

 

 

Kadrę stanowią instruktorzy wspinaczki skalnej i taternictwa jaskiniowego, w tym również nauczyciel wf oraz ratownik GOPR. Noclegi w agroturystyce – nie trzeba brać ze sobą namiotów, śpiworów ani karimat.

 

 

Zapewniamy:

  • 6 sytych dni szkoleniowych,
  • niezbędny sprzęt (oprócz butów wspinaczkowych i magnezji),
  • opiekę doświadczonej i wysoko wykwalifikowanej kadry,
  • aktywny program, dobry humor i pełną satysfakcję,

Wyżywienie we własnym zakresie – w Agroturystyce jest bardzo dobrze wyposażona kuchnia a każdego dnia jest możliwość zamówienia sprawdzonego jedzenia na dowóz w porze obiadowej prosto w skały :)

 

 

Cena: 1790 zł

 

 

Nasz obóz to dobry wybór dla wszystkich – zarówno tych, którzy chcą rozpocząć przygodę ze wspinaczką i jaskiniami, jak i tych z Was, którzy są już w tym temacie zaawansowani. Na zakończenie obozu wydajemy zaświadczenia o ukończeniu szkoleń zawartych w programie. Zapisz się już dziś! Ilość miejsc ograniczona!

Zapisy

W celu zapisania się na kurs, pojawienia się pytań, bądź potrzeby przygotowania niestandardowej oferty, zapraszamy do kontaktu:

tel.: +48 602 730 213 lub biuro@polskaszkolaalpinizmu.pl

Więcej na temat rekrutacji, organizacji naszych kursów oraz kryteriów, jakie należy spełnić żeby otrzymać zaświadczenie, znaleźć można w regulaminie rekrutacji oraz regulaminie kursów i szkoleń.

Poznaj nas lepiej

Kadra

Kadra

Referencje

Materiały szkoleniowe

Statut