Przeglądy sprzętu do pracy na wysokości/przegląd SOI oraz drabin

Strona główna 9 Przeglądy sprzętu do pracy na wysokości/przegląd SOI oraz drabin

Przegląd środków ochrony indywidualnej (okresowe kontrole SOI) oraz przegląd drabin

Jeżeli zamiast informacji na temat oferowanych przez nas usług przeglądu sprzętu, szukasz kursu na osobę kompetentną do kontroli środków ochrony indywidualnej, chroniących przed upadkiem z wysokości, przejdź proszę do zakładki kurs na osobę kompetentną do przeglądu SOI.

 

Alpinistyczny sprzęt używany w pracach na wysokości, a także w parkach linowych i na sztucznych ścianach wspinaczkowych podlega okresowym kontrolom, które wykonywać mogą tylko kompetentne osoby. Oferujemy kontrole sprzętu wg. obowiązujących zasad, potwierdzone odpowiednią dokumentacją pokontrolną. Wyposażenie można dostarczyć osobiście bądź kurierem, a także zamówić kontrolę w dowolnym miejscu kraju – siedzibie firmy bądź miejscu pracy, dzięki czemu skraca się maksymalnie czas, w którym sprzęt jest wyłączony z użycia. Pamiętaj, że właściciele sprzętu wysokościowego są bezpośrednio odpowiedzialni za jego dobry stan techniczny. Dokumentacja potwierdzająca, że wyposażenie do pracy na wysokości pozytywnie przeszło okresowy przegląd, i że jego badanie jest aktualne, jest wymagana na etapie dopuszczania do pracy na różnych zakładach/elektrowniach/kopalniach, a także przy każdej kontroli, w tym również powypadkowej, czego mamy nadzieję nigdy nie doświadczycie. Dodatkowo oferujemy rejestrowane przeglądy okresowe drabin przystawnych, rozstawnych oraz podestowych.

 

 

Właściciele parków linowych i ścianek wspinaczkowych czy firmy realizujące zarówno proste, jak i skomplikowane prace na wysokości, muszą zadbać o bezpieczeństwo osób korzystających z uprzęży ochronnych i innych elementów sprzętu. Podchodzimy skrupulatnie do przeglądów okresowych i realizujemy je zgodnie z obowiązującymi standardami (norma PN-EN 365 oraz wytyczne producenta). Oczywiście okresowym przeglądom podlegają nie tylko szelki bezpieczeństwa używane w różnego rodzaju pracach na wysokości czy uprzęże na parkach linowych i sztucznych ścianach wspinaczkowych. Poza nimi, najrzadziej raz do roku, kontroli okresowej należy poddawać:

  • przemysłowe hełmy ochronne/kaski;
  • linki bezpieczeństwa/lonże;
  • absorbery/amortyzatory;
  • liny i zawiesia/pętle stanowisowe/urządzenia kotwiczące;
  • łączniki/zatrzaśniki/karabinki;
  • przyrządy zjazdowe i autoasekuracyjne;
  • przyrządy zaciskowe;
  • przyrządy asekuracyjne;
  • urządzenia samohamowne;
  • oraz bloczki.

 

 

Orientacyjny cennik kontroli jednej sztuki sprzętu:

Rodzaj sprzętu Cena netto/sztuka
szelki bezpieczeństwa, uprzęże 20 zł
linki bezpieczeństwa, lonże, amortyzatory 5-20 zł
karabinki, łączniki, zatrzaśniki, pętle 5 zł
przyrządy zjazdowe, zaciskowe, bloczki, kaski 10 zł
liny 0,3-0,5 zł/mb (w zależności od stanu) + 15zł/lina za identyfikację oraz utworzenie etykiet na obu końcach, w przypadku braku oznaczenia na przynajmniej jednym z końców
protokół pokontrolny bez dodatkowych opłat w jednym języku do wyboru (polski, angielski albo niemiecki); dodatkowy protokół w innym języku 20zł/sztuka
karty użytkowania 2 zł (jeżeli przy okazji przeglądu zamiast protokołu w jednym języku do wyboru – polski, angielski albo niemiecki) albo 5 zł (jeżeli dodatkowo względem protokołu lub niezależnie od przeglądu lub w innym języku)
koszty ubezpieczonej wysyłki zwrotnej (maksymalne wymiary 41 × 38 × 64 cm, maksymalna waga: 25 kg) wraz z kosztami pakowania 25 zł/paczka
przegląd drabin w zależności od rodzaju i długości, od 35 zł wzwyż

 

 

 

Sprzęt oddawany do kontroli musi być czysty, a także możliwy do identyfikacji (powinien mieć nazwę oraz numer identyfikacyjny). Oddanie do przeglądu brudnego sprzętu może wiązać się z dodatkowymi opłatami oraz wydłużonym czasem oczekiwania, wynikającymi z konieczności przygotowania go do kontroli. Sprzęt, którego nie da się zidentyfikować, powinien zostać wycofany z użycia i oddany do kasacji, dlatego nie podlega kontroli okresowej. Przed wysyłką sprzętu do przeglądu, prosimy o kontakt w celu dostosowania się do wytycznych dotyczących pakowania, a także adresu wysyłki (zależy od gabarytu i ilości paczek). Zajmujemy się przeglądem każdego rodzaju wyposażenia wykorzystywanego w pracach wysokościowych (z wyjątkiem urządzeń samohamownych i ewakuacyjnych niektórych producentów), jak i tego użytkowanego na terenie parków linowych czy sztucznych ścian wspinaczkowych. Gwarantujemy konkurencyjne ceny, szybką realizację zleceń i przygotowanie pełnej dokumentacji pokontrolnej.

Poznaj nas lepiej

Kadra

Kadra

Referencje

Materiały szkoleniowe

Statut