Kursy wysokościowe/szkolenia do prac na wysokości

Najbliższe terminy szkoleń:

19 listopad 2018 - szkolenie do prac na wysokości w dostępie budowlanym poziom podstawowy

19-20 listopad 2018 - szkolenie do prac na wysokości w dostępie budowlanym poziom rozszerzony

19-20 listopad 2018 - szkolenie do prac na wysokości w dostępie budowlanym z elementami dostępu linowego

19-21 listopad 2018 - szkolenie do prac na wysokości w dostępie linowym poziom podstawowy

Jesteśmy zarejestrowani w Bazie Usług Rozwojowych (BUR) oraz w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych (RIS), dlatego przy spełnieniu odpowiednich wymogów osoby zgłaszającej się na szkolenie, może ono kosztować tylko 20% wyjściowej ceny, lub być całkowicie bezpłatne!

 

Szukając nowych możliwości zarobkowych lub myśląc o poszerzeniu swoich kompetencji, warto zwrócić uwagę na szkolenia alpinistyczne, które – zgodnie z regułami BHP – upoważniają do prac wysokościowych. Ukończenie takiego kursu otwiera drogę do zdobycia pracy w budownictwie oraz szeregu innych, pożądanych dziś na rynku sektorach gospodarki.

W myśl obowiązujących przepisów, praca na wysokości to praca wykonywana na powierzchni znajdującej się na wysokości co najmniej 1 m nad poziomem podłogi lub ziemi i należy do prac szczególnie niebezpiecznych (zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy z dnia 26 września 1997 r. z późn. zm. (tekst jedn.: Dz. U. z 2003 r., nr 169, poz. 1650), rozdział 6.

Pracodawcy zatrudniający osoby wykonujące prace wysokościowe muszą więc zatroszczyć się o odpowiednie przeszkolenie pracowników oraz wyposażenie ich w środki ochrony indywidualnej. Zaświadczenie o ukończeniu szkolenia do prac na wysokości jest wymagane również od osób samozatrudnionych.

Uprawnienia do prac wysokościowych są niezbędne do podjęcia pracy w wielu zawodach, m.in. w przypadku:

•    budowlańców i monterów,
•    pracowników platform wiertniczych,
•    kaskaderów,
•    konserwatorów linii energetycznych czy telekomunikacyjnych,
•    pracowników zajmujących się czyszczeniem lub malowaniem elewacji budynków,
•    a także osób myjących okna na wysokości i wielu innych.

Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego Polska Szkoła Alpinizmu wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pracodawców, dostosowując profesjonalne kursy wysokościowe do wymagań stawianych przez poszczególne rodzaje prac na wysokości. Ukończenie naszych szkoleń wysokościowych umożliwia świadome wykonywanie prac na wysokości w dostępie budowlanym oraz linowym. Celem odpowiednich kursów jest więc nie tylko nabycie uprawnień wysokościowych, ale też niezbędnych umiejętności z zakresu bezpiecznego wykonywania prac na mniejszych lub większych wysokościach i podniesienie efektywności. Wykładowcy Polskiej Szkoły Alpinizmu to profesjonaliści o sporym alpinistycznym doświadczeniu – nie tylko przekazują niezbędną teoretyczną wiedzę, ale też wspomagają proces szkoleniowy licznymi przykładami z „życia”. Liczymy, że dzięki temu, absolwenci naszych kursów wysokościowych tym bardziej przestrzegać będą zasad przekazywanych podczas kursu alpinistycznego.

Posiadamy bogate doświadczenie w różnego rodzaju kursach alpinistycznych do prac na wysokości. Nasza kadra szkoli Centralne i Okręgowe Stacje Ratownictwa Górniczego, Biuro Ochrony Rządu, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Wojsko, ABW, CBŚ, Jednostki Antyterrorystyczne, Straż Graniczną, jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, mniejsze i większe firmy świadczące usługi wysokościowe, kaskaderów, kadry parków linowych oraz sztucznych ścian wspinaczkowych a także wiele innych podmiotów używających w pracy alpinistyczne techniki linowe.

 

 

Prace na wysokości dzieli się umownie na prace w dostępie budowlanym oraz prace w dostępie linowym. W związku z tym, w ofercie Polskiej Szkoły Alpinizmu znajdują się dwa rodzaje szkoleń wysokościowych i alpinistycznych (szczegóły dotyczące każdego z nich są dostępne po kliknięciu w opis szkolenia):

 

Szkolenie do prac na wysokości w dostępie budowlanym

Po ukończeniu tego szkolenia, Polska Szkoła Alpinizmu wydaje zaświadczenie o posiadanych uprawnieniach do wykonywania pracy na wysokości z wykorzystaniem drabin, rusztowań, ruchomych podestów roboczych (lub innych tego typu podwyższeń) oraz wspinaczki po elementach konstrukcji w celu dotarcia do tymczasowego stanowiska pracy, wykorzystując elementy alpinistycznych technik linowych.

Szkolenie do prac na wysokości w dostępie linowym

Kurs alpinistyczny do prac na wysokości w dostępie linowym umożliwia zdobycie uprawnień wysokościowych do prac wykorzystujących liny nie tylko do asekuracji, ale też do pracy w zjeździe, podczas podchodzenia po linie, czy na trawersach linowych. Dostęp linowy używany jest najczęściej w pracach krótkotrwałych, na dużych wysokościach, w gęstej zabudowie miejskiej czy innych trudno dostępnych miejscach.

 

Oprócz szkoleń wysokościowych i alpinistycznych, Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego Polska Szkoła Alpinizmu oferuje również okresowe szkolenia BHP, jako uzupełnienie oferowanych przez nas kursów do prac na wysokości. Ogólne środki ostrożności, które należy zachować w trakcie wykonywania konkretnych obowiązków zawodowych oraz pierwsza pomoc przedlekarska, to kluczowe kwestie związane z bezpieczeństwem pracowników. Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą innych naszych szkoleń, wśród których znajdują się między innymi kursy wspinaczkowe (kursy skałkowe oraz na sztucznej ścianie wspinaczkowej), kursy na instruktora wspinaczki, instruktora alpinistycznych technik linowych oraz wiele innych.

 

W razie pojawienia się pytań, bądź potrzeby przygotowania niestandardowej oferty, zapraszamy do kontaktu:

tel.: +48 602 730 213

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

POWRÓT- karty zgłoszenia
- wniosek o wydanie leg.
- inf. o kursach

GOU-TEC Jarosław Gutek
tel: 600 212 353
e-mail: jarek@gou-tec.pl

TDMA Mateusz Gutek
tel: 602 730 213
e-mail: mateusz@tdma.pl

(c) 2014 Gou-Tec & TDMA. All Rights Reserved. | Polityka Cookies