Kursy wysokościowe/szkolenia do prac na wysokości

Najbliższy termin szkolenia:

dostęp linowy podstawowy 2-3 wrzesień 2017

dostęp budowlany 2 wrzesień 2017

W myśl obowiązujących przepisów, praca na wysokości to praca wykonywana na powierzchni znajdującej się na wysokości co najmniej 1 m nad poziomem podłogi lub ziemi i należy do prac szczególnie niebezpiecznych*. Pracodawcy, zatrudniający osoby wykonujące prace na wysokości, muszą więc zatroszczyć się o odpowiednie przeszkolenie pracowników oraz wyposażenie ich w środki ochrony indywidualnej. Zaświadczenie o ukończeniu szkolenia do prac na wysokości, jest wymagane również od osób samozatrudnionych.

*Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy z dnia 26 września 1997 r. z późn. zm. (tekst jedn.: Dz. U. z 2003 r., nr 169, poz. 1650), rozdział 6.

Jako Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego Polska Szkoła Alpinizmu, zajmujemy się kompleksowymi kursami wysokościowymi w tym szkoleniami do prac na wysokości. Oferowane przez nas kursy wysokościowe do prac w dostępie budowlanym oraz linowym  umożliwiają nabycie umiejętności bezpiecznego wykonywania prac na wysokości, podnosząc dodatkowo ich efektywność i wygodę pracownika. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty, która obejmuje kursy z zakresu alpinizmu przemysłowego oraz ratownictwa wysokościowego, a także przeglądy środków ochrony indywidualnej (SOI) i pomoc w zakupie specjalistycznego sprzętu.

Wszystkie osoby, które potrzebują zdobyć uprawnienia wysokościowe bądź są zainteresowane przeszkoleniem swoich pracowników, serdecznie zachęcamy do skorzystania z oferty naszej placówki. W trosce o wysoką jakość szkolenia, program naszych kursów został całkowicie dostosowany do rozmaitych wymagań stawianych osobom z uprawnieniami do prac na wysokości. Posiadamy bogate doświadczenie w różnego rodzaju kursach alpinistycznych do prac na wysokości. Nasza kadra szkoli Centralne i Okręgowe Stacje Ratownictwa Górniczego, Biuro Ochrony Rządu, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Wojsko, ABW, CBŚ, Jednostki Antyterrorystyczne, Straż Graniczną, jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, mniejsze i większe firmy świadczące usługi wysokościowe, kaskaderów, kadry parków linowych oraz sztucznych ścian wspinaczkowych a także wiele innych podmiotów używających w pracy alpinistyczne techniki linowe.

 

 

Prace na wysokości dzielimy umownie na prace w dostępie budowlanym oraz prace w dostępie linowym. W związku z tym, w naszej ofercie znajdują się dwa rodzaje szkoleń wysokościowych (szczegóły dotyczące każdego z nich są dostępne po kliknięciu w nazwę szkolenia):

 

Po zakończeniu tego rodzaju szkoleń, wydajemy uprawnienia do pracy na wysokości z wykorzystaniem drabin, rusztowań, ruchomych podestów roboczych (lub innych tego typu podwyższeń) oraz wspinaczki po elementach konstrukcji w celu dotarcia do tymczasowego stanowiska pracy.

Kurs alpinistyczny do prac na wysokości w dostępie linowym umożliwia zdobycie uprawnień wysokościowych do prac wykorzystujących liny nie tylko do asekuracji, ale też do pracy w zjeździe, podczas podchodzenia po linie, czy na trawersach linowych. Dostęp linowy używany jest najczęściej w pracach krótkotrwałych, na dużych wysokościach, w gęstej zabudowie miejskiej czy innych trudno dostępnych miejscach.

 

Oprócz szkoleń wysokościowych i alpinistycznych, Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego Polska Szkoła Alpinizmu oferuje również okresowe szkolenia BHP, jako uzupełnienie oferowanych przez nas kursów do prac na wysokości. Ogólne środki ostrożności, które należy zachować w trakcie wykonywania konkretnych obowiązków zawodowych oraz pierwsza pomoc przedlekarska, to kluczowe kwestie związane z bezpieczeństwem pracowników. Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą innych naszych szkoleń, wśród których znajdują się między innymi kursy wspinaczkowe (kursy skałkowe oraz na sztucznej ścianie wspinaczkowej), kursy na instruktora wspinaczki, instruktora alpinistycznych technik linowych oraz wiele innych.

W razie pojawienia się jakichkolwiek pytań bądź w celu przygotowania niestandardowej oferty, zapraszamy do kontaktu:

tel. +48 602 730 213

mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

POWRÓT- karty zgłoszenia
- wniosek o wydanie leg.
- inf. o kursach
- materiały szk.

GOU-TEC Jarosław Gutek
tel: 600 212 353
e-mail: jarek@gou-tec.pl

TDMA Mateusz Gutek
tel: 602 730 213
e-mail: mateusz@tdma.pl

(c) 2014 Gou-Tec & TDMA. All Rights Reserved. | Polityka Cookies